+90 544 621 45 13
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Soğuk Oda Rafları

07 Ocak 2021
695 kez görüntülendi
Soğuk Oda Rafları

Soğuk Oda Rafları

Soğuk hava deposunu verimli bir şekilde kullanmanın önemli bir anahtarı doğru istiflemedir. İstifleme, soğuk depo raflarının odaya en uygun şekilde yerleştirilmesiyle mümkündür. Küçük ve orta büyüklükteki depolarda kasaların veya paketlerin ölçüleri dikkate alınarak yerleşim planı yapılmalıdır. Endüstriyel tesislerde ise paletlerin genişliğiyle birlikte üst üste konulacak palet adeti; forkliftin verimli çalışması için gerekli olan koridor boşluğu ve deponun iç net ölçüleri göz önünde bulundurularak raf sistemleri monte edilmelidir.

Küçük ve orta ölçekli Soğuk Odalarda çoğunlukla Krom Raf ( AISI 304 Paslanmaz Çelik) veya Alüminyum Raf sistemleri kullanılır. Büyük ölçekli Endüstriyel Soğuk Hava Tesislerinde ise depo sıcaklığına göre Elektrostatik Toz Boyalı veya Galvinizli Raf sistemleri tercih edilir.

Soğuk Oda Rafları

• Hijyeniktir. Bakteri barındırmaz

• Demontajı ve montajı kolaydır

• Kolay temizlenebilir

• Farklı ebatlarda üretilebilir

• Uzun ömürlüdür

• Sağlıklı depolama imkanı sağlar

Alüminyum Soğuk Oda Rafları

• Hijyeniktir. Bakteri barındırmaz

• Demontajı ve montajı kolaydır

• Kolay temizlenebilir ve Plastik raf tablaları Bulaşık Makinesinde yıkanabilir

• Farklı ebatlarda üretilebilir

• Raf aralıkları ayarlanabilir

• Uzun ömürlüdür

• Sağlıklı depolama imkanı sağlar

Soğuk Oda Rafları diğer sistemler gibi Soğuk Hava Deposu ve standartlarının vazgeçilmez parçalarından birisidir. Temel görevi soğutma işlemi yapmaktan ziyade sürekliliği sağlamak ve soğuk hava deposu içersinde ısı kaybını engellemek. Bu sebeple sistemde kullanılan materyallerin özenle seçilmesi ve yine özel olarak tasarlanması gerekmektedir.

Soğuk Depo Raf Sistemleri bulunduğu alanının maksimum verimlilikle kullanılmasını sağlar. Bu sayede soğuk hava deposu içersinde rahatlıkla ürün yerleştirme ve depolama işlemi yapılabilir. Soğuk Oda Raf Sistemleri üretildikleri özel materyaller sayesinde depo içerisindeki ısıyı her yere eşit olarak dağıtır. Bu sayede ısı kaybı gibi durumlar yaşanmaz ve depo içerisindeki soğuk hava sabit şekilde korunur.
Deponuza ve standartlarına göre proje bazında yaptırma imkânıyla sizlere bir ilki sunuyoruz. Bu sayede Raf Sistemleri ve avantajları hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Soğuk Oda Rafları müşterilerin isteklerine ve kullanılacağı alana bağlı olarak değişiklik gösteren sistemlerdir. Avantajlarına ve kullanılan materyallere göre 3 kısıma ayrılmaktadır. Bunlar;

Boyalı Raf Sistemleri,
Krom-Nikel Kaplama Raf Sistemleri,
Paslanmaz Çelik Raf Sistemleri
Olarak isimlendirilmektedir.

Soğuk Oda Rafları
Soğuk Oda Rafları kullanım alanına bağlı olarak birçok avantajı beraberinde getiren sistemlerdir. Ekonomik açıdan uygun olan fiyatlarıyla soğuk hava depolarında gerekli soğutma ve depolama işlemine yardım etmektedir.

Paslanmaz Çelik Soğuk Oda Rafları en üst düzey kalite ve standartlardaki ürünlerimizden birisidir. Tamamı 304 kalite paslanmaz çelikten oluşan ürünümüz, soğuk hava depoları, ıslak ve nemli ortamlar için ideal bir üründür. Ürüne oksidasyona ve çizilmeye karşı son derece dayanaklı ve sert bir yüzeye sahiptir.

Krom-Nikel Kaplama Raf Sistemleri krom kaplama ve nikel-krom alışımının ortaya çıkardığı mükemmel ürünlerimizden birisidir. Bu birleşim elektro-kimyasal kaplaması ile oluşmuş ve parlak bir görünüme sahiptir. Sert ve dayanıklı olan Krom, hem ucuz, hem de göz alıcı bir malzeme olarak sistemlerimizde yer almaktadır.

Boyalı Soğuk Oda Rafları kapsamında toz boya elektrostatik olarak malzemeye uygulanmış ve 200 derecede fırınlanmıştır. Dekoratif amaçlı olup genellikle ev, ofis ve kuru depolar için tercih edilmektedir.

Soğuk Oda Rafları Teknik Özellikleri
Soğuk Oda Rafları çubuklardan meydana gelmiş, hasır köşeler ve ortak takviyeli zigzag şeklinde birbirine sabitlenmiş sağlam bir yapıya sahiptir. Dayanıklılığını arttırmak için köşelerdeki konik parçaları poliamid ayak tutucuları sıkar. Sistemin ayakları sağlamlık ve mükemmel denge için 25 mm tamamen yalıtımlı borudan yapılmıştır. Ayrıca 25 mm’de bir olmak üzere sistemimizde boğumlar bulunmaktadır.

Soğuk Oda Raf Fiyatları ve Soğuk Hava Deposu Raf Fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak ister misiniz? Hemen bizimle iletişime geçerek sunduğumuz hizmetlerin tamamına tek bir telefonla ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Hemen Ara
Whatsapp
Whatsapp
Whatsapp Hızlı Destek Hattı