+90 544 621 45 13
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Refahiye Soğuk Hava Deposu

30 Eylül 2022
15 kez görüntülendi
Refahiye Soğuk Hava Deposu

Refahiye Soğuk Hava Deposu

Gıda ve bazı endüstriyel gıda ürünlerinin saklanması çevre koşullarına göre değişmektedir. Yiyecekler toplandıktan sonra canlılığını kaybetmeye ve eskimeye bazen ise çürüme yapmaya başlar. Her ürün çürümese de bazı ürünler çabuk çürürler. Bu ürünler, ürünün metabolizmasını korumak ve daha uzun günler boyunca taze tutmak için hasattan sonra buzdolabında saklanır. Gıdaların soğuk oda adı verilen yalıtımlı, klimalı bir odada muhafaza edilmesiyle gıdanın tüketicilere ilk tazeliğinde ulaştırılması sağlanmaktadır. Refahiye Soğuk Hava Deposu bu işin layığıyla yapılmasında büyük önem arz etmektedir.

Refahiye Soğuk Hava Deposu Fiyatları

Bu Refahiye soğuk hava deposu ile birden fazla farklı meyve sebze saklanabilir. Bu ürünlerin ne olduğu değişiklik gösterse de soğuk hava depolarında kokular birbirine karışmaz. Meyve, sebze, et ürünleri, sütler ve peynirler yağlar ve kaymaklar fark etmeksizin saklanır. Ayrıca balık gibi çeşitli gıdaları depolayabilir uzun saklama koşullarında saklayabilirsiniz. Bu soğuk hava deposuna ihtiyaç duyan malzemeler bulundukları ortam da nem ve su dengesinden kötü etkilenebilen ürünler olarak bilinmektedir. Sıcaklıktaki değişiklikler mikroorganizmaların üremesine neden olurken, üründeki nem kaybı ürünün kalitesini bozulduğu için düşürür. Ayrıca ağırlığı önemli olan ürünler de ağırlık kaybına neden olabilir. Bu nedenle, deponun sıcaklığı ve nemi kontrol edilmelidir. Bu amaçla endüstriyel soğutma üniteleri ve bazı nem alma sistemleri kullanılmaktadır. Soğuk hava deposu fiyatları hakkında bizlere ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Refahiye Soğuk Hava Deposu Özellikleri

Soğuk oda, dış dünya ile hava alışverişi olmaması için hava derecesinin sürekli kontrol edildiği ve izole edildiği özel bir odadır. Yalıtım parçalarının kullanılması nedeniyle dış hava koşullarından hiç etkilenmez. İç hava, tüm yüzeylere ve tüm tanka eşit şekilde ulaşacak şekilde tasarlanmıştır. Soğutucu bölmesi, saklanacak ürüne bağlı olarak 15° ile – 0° gibi dereceler de soğutma sağlamaktadır. Refahiye Soğuk hava deposu bazı sıcaklık derecelerine daha doğrusu soğukluk derecelerine göre sınıflandırılabilir.

  • Serinlik veren depo: 8 ila 15 derece arasında bir sıcaklığa sahiptir.
  • Soğuk hava veren depo: 2 ila 8 derece arası bir soğukluğa sahiptir.
  • Buzdolabı tipi depolama : -4 derece ile 2 derece arası soğukluğa sahiptir.
  • Donuk tarzda depolama: 0 derece ila -25 derece arasında bir soğukluğa sahiptir.
  • Şok deposu ise -25 ve -40 derece arasında olmaktadır.

 

ETİKETLER
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Hemen Ara
Whatsapp
Whatsapp
Whatsapp Hızlı Destek Hattı